Dúhový pochod vs. Hrdí na rodinu–propaganda vs. informačná blokáda

Autor: Jozef Šutara | 22.9.2013 o 12:54 | (upravené 22.9.2013 o 13:42) Karma článku: 14,99 | Prečítané:  467x

Včera 21.09.2013 sa konalo zhromaždenie Hrdí na rodinu, ktoré si dalo za cieľ ukázať, že je v Bratislave veľa ľudí, ktorí podporujú tradičnú rodinu. Rodinu, ktorá je zložená z otca - hlavy rodiny, matky - srdca rodiny a deti - ovocia ich vzájomnej lásky. Pred budovou Národnej rady sa zišlo okolo štyristo - päťsto ľudí. Starších, mladších, rodín s deťmi, s kočíkmi. Keďže som v tom čase mohol byť v Bratislave, prišiel som tiež, lebo zdieľam rovnaké postoje k rodine, ako deklarovali tí, ktorí zhromaždenie zorganizovali. Keď som zbadal množstvo ľudí, potešil som sa a hovoril som si, že bude zaujímavé, ako sa o tomto zhromaždení budem môcť dočítať i v slovenských médiách. Keď sa na Slovensku podarí zhromaždiť už len sto ľudí, ktorí chcú vyjadriť svoj postoj k aktuálnym otázkam, je to úspech a udalosť hodná zaznamenania. A výsledok?

Ukončenie akcie Hrdí na rodinu 2013 - Hlavné námestie, Bratislava, 21.09.2013Ukončenie akcie Hrdí na rodinu 2013 - Hlavné námestie, Bratislava, 21.09.2013

 

Dnes ráno si sadám k počítaču a pozerám. SME. Nič. Iba články o dúhovom pochode, ktorý mal byť najúspešnejším v histórií. To je jasné, veď prišlo na ich zhromaždenie cez štyristo ľudí, čo by malo reprezentovať počty homosexuálne a inak sexuálne orientovaných jedincov na Slovensku, ktorí sa aktívne angažujú v boji proti tradičným hodnotám. Keď odpočítam zahraničných hostí, veľvyslancov, politikov, tak mi vychádza, že na Hviezdoslavovom námestí za zhromaždilo 0,00727 % populácie Slovenska. Je to jednoznačný úspech. Takéto zhromaždenie si zaslúži pár článkov, karikatúr a komentárov.

Pokračujem ďalej. Pravda. Nič. Hneď pri logu Pravdy ma zaujme banner „Podporujeme Dúhový pochod." Aha, hovorím si. Hľadám v článkoch aspoň tlačovú informáciu. Dve vety. Jednu. Slovíčko. Ale nenachádzam nič. Rozmýšľam, že keby sme aspoň účastníci živej reťaze „Hrdí na rodinu" cestou niečo rozbili, zastavili premávku alebo nechali nejaké dieťa ocikať roh vládnej budovy. To by mohlo zaujať. Na rozdiel od toho sa účastníci len pokojne zišli, obliekli si tričká, dali deťom balóny a za sprievodu troch policajtov prešli celým mestom. Tam pre deti spravili krátky program, povedali pár slov o dôležitosti a kráse tradičnej rodiny a v mieri sa rozišli.

Nič teda. Nevzdávam sa. Hospodárske noviny by mohli aspoň správičku. Opäť ničoho. Len správa o úspešnom dúhovom pochode, ktorý mal zaplaviť Bratislavu. Predstavujem si, ako štyristo, päťsto ľudí zaplavuje celé hlavné mesto a je mi z toho smiešne. Je to ako z toho vtipu, keď poslanec Viskupič obkľúčil piatich poslancov Smeru. Ale keď zaplaviť, tak zaplaviť. V médiách asi nejde o to, čo sa stalo alebo aký význam skutočne udalosti môžu mať, ale slovami zabojovať o dojem a získať si tak pozornosť a srdce čitateľa. „Dúhový pochod zaplavil Bratislavu", „Najúspešnejší pochod v histórií", „Účastníci pochodu poslali sms".

Musím nabudúce zorganizovať zhromaždenie na podporu tých, ktorí čítajú knihy hore nohami, zhromaždím seba samého na nejaké bratislavské námestie a tým ho zaplavím, potom tam budem stáť nepohnute aspoň dve hodiny, následne sa presuniem na autobusovú zastávku a pôjdem domov, kde budem pokračovať v afterpárty. Cestou ešte prezvoním manželku, nech nemíňam na sms-ky a vyhlásim tento môj pochod za najúspešnejší, lebo sa mi podarí zhromaždiť 0,000018 % počtu populácie Slovenska, čo je oproti Dúhovému pochodu dobré číslo.

Skúsim ešte internetové spravodaje. Aktuálne.sk. Nič. Aktuality.sk. Ničoho nič. Kuknem ešte .týžďeň. Ako by kameň do vody hodil. Nič. Len video o Dúhovom pochode.

Rozmýšľam o tejto zvláštnej dobe. Ľudia sa musia schádzať, aby vyjadrili podporu niečomu tak normálnemu a prirodzenému, ako je rodina skladajúca sa z muža a ženy. Obhajovať, že je to najlepšie prostredie na výchovu detí, obrany pred nepriazňou života, miestom predávania skutočných pravdivých hodnôt života a najlepšie prostredie na zdravý duševný vývoj mladých. Je normálne, aby hnutia propagujúce narušené sexuálne správanie, ktoré logicky smeruje k postupnému legalizovaniu pedofílie a sexuálnemu životu mladších ľudí a detí, dostávalo takú mediálnu pozornosť a podporu. Kto sú tí, ktorí píšu články do novín, riadia noviny, televízie, slovenský mediálny priestor, že pri konaní sa dvoch rovnako početných spoločenský akcií jedna dostane nadpriemerné pokrytie a druhá absolútne žiadne?

Budem s nádejou pozorovať, ako médiá pokryjú najväčšie zhromaždenie občanov Slovenska po Novembri 89 na Pochode za život v Košiciach. Dúfam, že lepšie, no som skeptický.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?